Site Kuralları

1- Yeni bir başlık açarken "Lütfen Yardım", " Acele Yardım" gibisinden konunun içeriğiyle alakasız başlıklar açmak yasaktır. Lütfen mesaj içeriğini anlamlı bir şekilde özetleyebilecek kısa bir cümle kullanarak başlığa konu belirtiniz.

2- Başlıklarda ve mesajlarda Caps Lock kullanarak büyük harfler kullanmak, font boyutunu ve font rengini abartmak yasaktır. Ayrıca flood olarakta tabir edilen, ardarda mesajlar göndermek yasaktır.

3- Başlık açmadan önce düşünerek konu içeriğinin en uygun olabileceği foruma başlık açınız. Alakasız forumlara başlık açarsanız, açtığınız başlık silinebilir.

4- Türkçe yazım hatası yapmadan, chat dili yazım tarzı kullanmadan sade bir dille sorununuzu ya da mesajınızı yazınız. Aksi takdirde yazdıklarınızdan bir şey anlaşılmayabilir ve dolayısıyla size yardım etmekte güçlük çekebiliriz ya da yardım edemeyebiliriz.

5- Özel mesaj yoluyla yardım istemek, mesajlarda msn/icq v.b. veya mail adresi vererek yardım istemek yasaktır. Ayrıca bu sitedeki hiç bir yönetici özel mesaj, e-posta, MSN ya da başka bir iletişim programı yoluyla destek vermemektedir. Bu şekilde yardım isteyenler siteden uzaklaştırılabilirler. Sorularınız için lütfen ilk önce forumlarımızda arama yapınız, eğer uygun sonuca ulaşamadıysanız yeni bir başlık açarak sorunuzu sorabilirsiniz.

6- Avatarlar ve imza resimleri, forum düzenini bozacak boyutlarda ve ahlaka, etik kurallara aykırı olmamalıdır. Bu tarz resimleri kullanan kullanıcıların avatar veya imza kullanma izinleri yasaklanır.

7- Kullanıcılar imzalarında, mesajlarında ya da profil bilgilerinde kendilerine veya başkalarına ait mp3, warez, crack, erotik, porno v.b. yasa dışı sitelere ait linkler veremez. Ayrıca ticari amaç taşıyan imzalar kullanmak, mesajlar göndermek ve başlıklar açmak yasaktır. Bu kuralı ihlal eden kullanıcılar derhal siteden uzaklaştırılacaktır.

8- Sitemizde ve forumlarımızda diğer kullanıcılar, forum yöneticileri ve moderatörleri de dahil olmak üzere hiç bir kimseyle site erişim bilgilerinizi (FTP, Cpanel, Plesk giriş şifre bilgileri v.b.), ve şahsınıza ait olan kullanıcı şifre ve bilgilerinizi paylaşmanız yasaktır. Aksi takdirde doğacak sorun ya da problemlerden ötürü site yetkilileri, yöneticileri ya da moderatörler sorumlu tutulamaz. Bu bilgileri veren ya da alan kullanıcıların hesapları kapatılabilir ya da uzaklaştırılabilir.

Sitemize tüm kayıt olan kullanıcılarımız bu kurallara uymak zorundadır.

istisare.org yönetimi