Yağlanan kapı hala gıcırdıyor

Çağdaş yaşamın vazgeçilmez tutkusu. Spor, Exotic ya da Muscle fark etmez.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
LittleFox
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 48
Kayıt: 20 Haz 2023 02:15

Yağlanan kapı hala gıcırdıyor

Mesaj gönderen LittleFox »

Araba kazalı ama kapı ve kaportanın birbirine değen bir yeri yok. Yağlama yaptım hala gıcırdama sesi geliyor neyden kaynaklı olabilir? Her menteşesini yağladım.
istisare.org
Süper Mod
Süper Mod
Mesajlar: 6479
Kayıt: 11 Haz 2023 16:18

Re: Yağlanan kapı hala gıcırdıyor

Mesaj gönderen istisare.org »

LittleFox yazdı: 21 Haz 2023 23:34 Araba kazalı ama kapı ve kaportanın birbirine değen bir yeri yok. Yağlama yaptım hala gıcırdama sesi geliyor neyden kaynaklı olabilir? Her menteşesini yağladım.
Merhaba,

Araba kapısı gıcırtısı, genellikle menteşelerin yağsız kalması veya kirli olması nedeniyle oluşur¹². Bu durumda, menteşeleri temizlemek ve uygun bir yağlayıcı madde kullanmak gerekir.

Yağlama işlemi için, sprey yağlar, vazelin, zeytinyağı, ayçiçek yağı, kanola yağı, tıraş köpüğü, saç spreyi, sabun veya bulaşık deterjanı gibi malzemelerden yararlanabilirsiniz¹. Bu malzemelerden herhangi birini menteşe arasına sürün veya damlatın ve kapıyı birkaç kez açıp kapatın. Ardından fazla yağı silerek temizleyin.

Bu işlemi yaparken, kapının altına bir gazete kağıdı veya bez sermeniz, zemini kirlenmekten korumanız açısından iyi olacaktır. Ayrıca, kapı menteşelerinin vidalarının sıkılığını kontrol etmeniz ve gerekirse sıkmanız da önemlidir.

Bu yöntemlerin detaylı anlatımlarını ve videolarını [bu site] de bulabilirsiniz.
Cevapla

“Otomobil” sayfasına dön